Jesus Christ Superstar a Hair - 4.4.2013

Slavné melodie z muzikálů Jesus Christ Superstar a Hair v aranžmá Richarda Mlynáře v podání sboru a Moravské filharmonie Olomouc.Dirigoval Stanislav Vavřínek,sóla zpívali Anna Jelínková,Oldřich Smysl, Monika Povýšilová, Tomáš Grepl a další...Reduta, sál MF, 4.4.2013 Olomouc ZDE »

Manhattan Transfer, The Real Groups, Beatles - 1.12.2012

Koncert slavných písní od skupin Manhattan Transfer, The Real Groups, Beatles, Toto a dalších...Instrumentální doprovod členové skupiny Venefica a Petr Chrobák, sóla Anna Jelínková a Tomáš Grepl, 1.12.2012, koncertní sál ANAG Olomouc. ZDE »

Africká mše - Klášterní Hradisko 18.3.2013

Africká mše Normana Luboffa v podání komorního sboru a přátel z olomouckých sborů; dirigent Lenka Dohnalová, sóla Anna Jelínková, Jan Ondrejka,Oldřich Smysl, tympány Roman Mlynář, klavír Václav Horák a Tomáš Furst, to vše v prostředí krásného sálu Klášterního Hradiska. Koncer byl dedikován 20. výročí založení anglické sekce Gymnázia v Olomouci-Hejčíně. ZDE »

Dvořákova Olomouc - 20.5. 2012

Dvořákova Olomouc 2012, výběr písní ze slavných muzikálů Jesus Christ Superstar a Hair za doprovodu dvanáctičlenné rockové kapely pod vedením Petra Mlynáře, sóla Oldřich Smysl, Tomáš Grepl, Anna Jelínková, Radka Urbancová, herci a sólisté baletu MD Olomouc...Reduta, sál MF, 20.5. 2012, Olomouc ZDE »

Jesus Christ Superstar - Pardubice 11. 2. 2016

Slavné melodie z muzikálů Jesus Christ Superstar v aranžmá Richarda Mlynáře v podání sboru. Dirigoval Stanislav Vavřínek. Komorní filharmonie Pardubice, 11. 2. 2016 Pardubice ZDE »

Muzikálový večer - Multifunkční hala GONG 1. 6. 2017

Slavné melodie z muzikálů West Side Story, Jesus Christ Superstar, Evita a Hair v podání sboru a Janáčkovy filharmonie Ostrava. Dirigoval Stanislav Vavřínek, sóla zpívali Bára Basiková, Anna Jelínková, Dan Bárta, Oldřich Smysl, Tomáš Grepl a další... Multifunkční gala GONG, 1. 6. 2017 Olomouc ZDE »

Jesus Christ Superstar a Hair - Olomouc 3. 6. 2017

Slavné melodie z muzikálů Jesus Christ Superstar a Hair v aranžmá Richarda a Petra Mlynářových v podání sboru a Moravské filharmonie Olomouc. Dirigoval Dan Kalousek, sóla zpívali Anna Jelínková, Oldřich Smysl, Jitka Jackuliak j.h., Tomáš Grepl, Pavel Maška, Věra Svozilová, David Záleský a další... Horní náměstí, Olomouc, 4. 6. 2017 Olomouc ZDE »

Koncert Mezi obrazy - 1. a 2. 4. 2016

1. a 2. dubna 2016 v 19 hodin Mozarteum, Václavské náměstí 3. Program: Eric Whitacre - Lux Aurumque, Reynaldo Hahn - Á Chloris, Antonín Dvořák - Klid lesa, Franz Biebl - Ave Maria, Eriks Ešenvalds - O Salutaris Hostia, Eric Whitacre - Five Hebrew Love Songs, Eric Whitacre - Alleluia, dirigovala Lenka Dohnalová. ZDE »

Carmina Burana, Reduta Olomouc - 30. 9. 2016

Znovuuvedení slavného Orffova díla v skladatelově původním aranžmá pro sóla, sbor, 2 klavíry a bicí nástroje. Monumentální provedení – stopadesátičlenný sbor, virtuózní sólisté a instrumentalisté pod vedení zkušeného dirigenta. ZDE »

 

Sbormistr

PaedDr.  Lenka Dohnalová – Mlynářová

OLYMPUS DIGITAL CAMERAV roce 1986 absolvovala  Pedagogickou fakultu UP v Olomouci, obor český jazyk- hudební výchova.Od roku 1994 působí na Gymnáziu v Olomouci-Hejčíně, kde v témže roce založila smíšený pěvecký sbor, který se o začátku své existence – kromě klasického sborového repertoáru – soustředí  na provádění  hudebně-dramatických děl. K nejúspěšnějším projektům  sboru patří muzikály Jesus Christ Superstar /více než 40 repríz v Moravském divadle Olomouc, dvojnásobné turné v Německu, CD/, Hair /stejnojmenné CD s velkou rockovou kapelou/,Godspell, Pokrevní bratři /spolupráce s Moravským divadlem Olomouc/. V roce 2001 sbor začal spolupracovat s ostravským hudebním skladatelem Pavlem Helebrandem, v témže roce se uskutečnila premiéra pašijové hry Evangelium podle houslí spolu s Jurou Pavlicou a Hradišťanem. V současné době sbor spolupracuje s olomouckým hudebním skladatelem Tomášem Hanzlíkem, s nímž realizuje hudební antické drama Labyrint vášně.V roce 2002 se z nejstarší generace sboru vytvořil  Komorní sbor, který působí při Katedře hudební výchovy UP v Olomouci a specializuje se na jazzovou tvorbu /spolupráce s brněnskými jazzmany, provedení Hniličkovy Jazzové  Mše nejen v Česku, ale i na jazzovém festivalu ve Wroclavi a v Šumperku/ a po spolupráci s argentinským dirigentem G. Marchessim také na latinsko-americkou tvorbu /provedení Kreolské mše A. Rámíreze /. Sbor se podílí i na provádění velkých klasických děl /Carmina burana C. Orffa, Mozartovo Requiem, Africká mše N. Luboffa/.

Od roku 1998 Lenka Dohnalová pořádá pravidelné koncerty v Muzeu umění, na nichž také často spolupracuje s pedagogy a  studenty muzikálového herectví JAMU v Brně .

Je členkou odborné rady NIPOS-ARTAMA v oboru středoškolský zpěv, v oboru didaktiky spolupracuje s Katedrou Hv PdF UP Olomouc.

loading